MELEĞİNİZDEN MESAJ VAR...

IŞIK ELÇİ İLE SPİRİTÜEL YAŞAM KOÇLUĞU

 “Yaşamın içinde kendi istediğiniz mesleği, ilişkiyi, istediğiniz hayatı yaşadığınız noktada kendinize olan özgüveninize kavuşacak ve kendinizi güvende hissedeceksiniz. İşte o zaman “KENDİN OLMA” duygusunu artık tüm bedeninize, ruhunuza, zihninize almışsınız demektir.”

 Hayatta gerçekleştirmek istediğimiz hedefler var ama öyle bir an geliyor ki hedeflerimizi gerçekleştirmekte geç kaldığımızı düşünüyor, hayatın hızından şikâyet ediyor ve her şikâyet ettiğimizde de hedeflerimizi gerçekleştirmede daha da geç kalıyoruz. Ne bir hayalimizin peşinden gidiyoruz, ne de bir yere kök salıyoruz. İç sesimizi dinleyemiyor, inancımızdan uzaklaşıyoruz.

 Ya da tam tersi. Hiçbir yere kök salmadan, kendi eksenlerimizde, hislerimizle yaşıyoruz. Enerjimizle besleniyoruz. Spiritüel taraflarımız güçlü oluyor, ruhsal hedeflerimizi gerçekleştiriyor ama dünyevi hedeflerimizi gerçekleştirmek istediğimizde zorlanıyoruz. Eyleme geçtiğimiz zaman gerçekleştirmek istediğimiz hedefimiz yarım kalıyor. Aynen “Nilüfer Çiçeği” gibi…

 Hep bir yere gidecekmiş gibi azade ve özgür ama kocaman bir gölün içinde bir yere gitmeden yaşıyoruz. Hayat da böyle bir şey. Hep bir yerlere gidecek gibi duran, yalnız ve bir yere gitmeyen bir çiçek. Bütün bir hayatın özeti belki de bu. Evet, bizler de öyle değil miyiz?

 Bazen öyle anlar gelir ki, kararsız kalırız, çıkmaza girdiğimizi zannederiz ve birisinin elimizden tutup bu durumdan bizi çıkarmasını isteriz ya da hayatta her şeyi başarırız. Kariyerimizde başarı sağlarız ama öyle bir an gelir ki gerçekleştirmek istediğimiz hedefleri gerçekleştirdiğimiz noktada içimizi yarım kalmışlık duygusu, bir mutsuzluk sarar.

 Son zamanlarda yapılan araştırmalar, kariyer sahibi, başarılı insanların, içsel olarak mutsuz, tatminsiz olduklarını, strese yönelik sağlık problemleriyle karşı karşıya geldiklerini gösteriyor. Hatta yaşama hazırlık sınavlarında verdiğimiz çok yüksek notların karşılığında, hayatın içinde başarısızlığımızı ne istediğimizi tam olarak bilmediğimizi ve uygulama esnasındaki hatalarımızı görüyoruz.

 “Her şeye sahibim. Büyük bir servete, aileye, çevreye...

Ama mutsuzum, yorgunum, hayata karşı isteksizim.

İçimde büyük bir boşluk var, eksiklik var?”

 “İşinizi zoraki bir şey olarak değil, bir mutluluk kaynağı olarak kullanmanız gerek, hayat amacınızı bulduğunuz noktada zaten sevdiğiniz şeyi yapar, kendinize vakit ayırırsınız. Karşılığında içinizdeki o boşluk duygusu dolar. Hayata olan isteksizlik yerine, hayatla olan bağınız güçlenir. Hayata sevgiyle bağlanırsınız.”

 Geleceğe yönelik yaşanılan kaygı, korku, güvende olma isteği bireyde ruhsal olarak kopukluklara, mutsuzluklara neden olabiliyor. Kişi, yeter ki işim olsun, eşim olsun, evim olsun der. “Yeter ki” ile başlayan cümleler kurar. Bu da kişide güven ihtiyacından duyulan korku, endişe gibi duyguları içinde barındırmasına sebep olur. Bizi, ruhumuzu kendi hayat amacımızdan uzaklaştırıp, yanlış hedeflere yöneltir. Bu durum karşısında, içimizde eksiklik duygusu yaşarız. Hayattan, yaptığımız işten zevk alamayız.

 İçimizdeki tamamlanmışlık ve ruhsal yönde mutluluk duygusuna erişmek mümkün…

 IŞIK ELÇİ ile bireysel olarak yapılan “Spiritüel Yaşam Koçluğu” çalışması ile Tekâmülünüzdeki spiritüel veya dünyevi hedefleri belirleyip, bu hedeflere adım adım ulaşmak ve ulaştığımız noktada ruhsal yönden mutlu olmak için dünyevi ve spiritüel hedefler arasında bir bağ kuruluyor.

Unutmayalım ki, hayatımızda bu iki denge olduğu sürece tam olarak hedefimize ulaşıyor ve içsel olarak mutlu oluyoruz. Bunu da “Spiritüel Yaşam Koçunuz” IŞIK ELÇİ sizinle birlikte başarıyor.

 Birlikte hedeflerinizi gerçekleştirseniz bile, bundan sonraki yaşantınızda yeni hedeflerinizi belirlemede ne istediğinizi daha net ifade edecek, hayat amacınızı bilecek, tam ve bütün olarak “Olma” duygusunu birlikte başaracaksınız. Bütün bu aşamaları birlikte yaşayacaksınız.

 “Spiritüel Yaşam Koçunuz” IŞIK ELÇİ önce içinizde kilitlediğiniz o duyguları, o gücü açığa çıkaracak, önceliklerinizi, hedeflerinize ulaşmadaki yolunuzu belirleyecek, hayat amacınız ve bu güne kadar farkında olmadığınız saklı yeteneklerinizi ortaya çıkaracak. Siz de, gerçekleşmesini istediğiniz hedef ile ilgili birlikte hazırladığınız eylemi hayata geçireceksiniz.

 

Detaylı Bilgi ve Kayıt İçin:

0 212 271 45 54 - 0 536 733 26 91